Ruští výškaři Dmitrik a Kučinová vyhráli Hustopečské skákání

Hustopeče

Ruští výškaři Alexej Dmitrik a Maria Kučinová vyhráli mezinárodní závod Hustopečské skákání. Dmitrik zdolal 232 cm a marně útočil ještě na výšku 237 cm, Kučinová překonala 197 cm stejně jako vítězka Beskydské laťky Emma Greenová, která se musela spokojit s druhým místem kvůli jednomu zaváhání na 191 cm.

Vítěz Hustopečského skákání Alexej Dmitrik z Ruska.

Dmitrik zopakoval v Hustopečích své vítězství po dvou letech. "Mám rád tento závod, rád se sem vracím. Škoda, že jsem zůstal tři centimetry za svým posledním vítězstvím v tomto závodě," řekl. Jeho největším soupeřem byl Američan Erik Kynard, který se oproti svému vítěznému skoku na Beskydské laťce zlepšil o tři centimetry na 230.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Českým výškařům se nedařilo. Až na 12. místě skončil Jaroslav Bába, který se teprve na třetí pokus přehoupl přes 215 cm a ještě byl úspěšný na 220. "Nedostal jsem se do tempa. Stále cítím následky virózy. V úvodu sezony zápolím s technikou skoku," poznamenal zklamaný Bába, pro něhož je stále hodně vzdálený limit 230 cm ke startu na halovém mistrovství světa v Sopotech.

Vítězná Kučinová potvrdila roli hlavní favoritky. Všechny výšky zdolala až do 197 cm na první pokus. "Cítila jsem se v pohodě, závod mi vyšel podle představ. Jen mě mrzí, že se mi nepodařilo ještě překonat 199 cm," řekla Kučinová, která vede aktuální světové tabulky s rovnými dvěma metry. Magdalena Nová skončila se 180 cm jedenáctá.