Rubriky:

Atletika

Koulař Prášil má zdravotní problémy. Jeho start na halovém mistrovství světa je ohrožen

25. února 2014 19:07 - Praha

Koulaře Ladislava Prášila bolí bok a není vyloučeno, že zmešká atletické halové mistrovství světa, které se koná příští víkend v polských Sopotech. Obnovilo se mu totiž zranění z minulého roku a pátý muž z loňského MS v Moskvě už kvůli tomu vynechal halové MČR v Praze před dvěma týdny. Na úterním mítinku v O2 Areně vrhal jen proto, že byl "mužem z plakátu" a jednou z hvězd závodu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Měl jsem něco podobného loni, letos se to obnovilo a bolí to," prohlásil Prášil, který předvedl nejlepší výkon 19,15 metru ve druhé sérii a poslední dva pokusy vynechal. "Je to taková ostrá bolest. Nemohu využít tu svoji přednost, práci v bocích," řekl koulař.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Loni, kdy se stal v Göteborgu bronzovým medailistou na HME, si dal kvůli zranění delší pauzu, ale letos se přes bolest snažil trénovat. Byl na vyšetření u profesora Pavla Koláře, ten ale žádný vážnější problém neobjevil. "Nejvíc mi to vadí při házení," prohlásil.

Halové MS začíná příští týden v pátek. "Udělám maximum, aby se to zlepšilo a mohl jsem tam normálně závodit, asi budu muset za Pavlem (Kolářem) ještě zajít," plánoval. "Ale je to tak půl na půl, jestli vůbec budu v Sopotech závodit," přiznal.

Letos měl před zraněním dobrou formu. V lednu předvedl v Jablonci výkon 20,82 metru a ve světových tabulkách aktuálně drží šestou pozici.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika