Drahotová překonala v Luganu český rekord v chůzi na 20 km

16. března 2014 18:49 - Lugano

Chodkyně Anežka Drahotová vytvořila v Luganu český rekord v závodu na 20 km. Osmnáctiletá reprezentantka obsadila třetí místo časem 1:28:13, kterým překonala o 52 sekund devět let starý výkon Barbory Dibelkové (nyní Pitákové), který sama loni vyrovnala na mistrovství světa v Moskvě, kde obsadila sedmou příčku.

 

Jan Kucharčík

Bývalá juniorská mistryně Evropy nestačila ve Švýcarsku jen na Číňanku Liou Chung (1:27:25) a Italku Eleonoru Annu Giorgiovou (1:27:25). Anežka Drahotová splnila limit pro účast na mistrovství Evropy v Curychu, což se povedlo i Lucii Pelantové, která byla čtrnáctá za 1:34:39.

Další ze sester Drahotových Eliška skončila na 22. místě časem 1:40:41 a díky mezičasu na desítce (49:31) se kvalifikovala na juniorské MS v Eugene.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.