Rubriky:

Atletika

Světový rekordman Kipketer ukončil kariéru

17. srpna 2005 11:21 - MONTE CARLO

Držitel světového rekordu v běhu na 800 metrů Wilson Kipketer oznámil ve středu konec kariéry. Čtyřiatřicetiletý rodák z Keni, který od roku 1995 reprezentoval vlast své manželky Dánsko, své rozhodnutí osobně sdělil vedení Mezinárodní atletické federace. Ještě v dubnu trojnásobný mistr světa tvrdil, že se rozloučí příští rok na ME v Göteborgu. Nyní však svůj odchod uspíšil.

 

pub.tv2.no

Kipketer byl rozhodnutý skončit už po loňské olympiádě v Aténách, kde ke stříbru ze Sydney přidal bronzovou medaili, ale až teď byl připraven své úmysly zveřejnit.

"Měl jsem jenom jeden cíl, získat zlatou olympijskou medaili. Když jsem v Aténách skončil třetí, bylo jasné, že už se mi sen nesplní. Musím být realista a pochopit, že můj čas už nepřijde, že v Pekingu už závodit nebudu," vysvětlil Kipketer v rozhovoru na oficiálních internetových stránkách IAAF.

Nejrychlejší půlkař historie, jehož čas 1:41,11 z roku 1997 dosud nikdo nepřekonal, bude postrádat atmosféru velkých závodů. "Budou mi chybět pocity při osmistovce, jak jsem se cítil, když jsem kontroloval závod a běžel v čele," svěřil se nyní už bývalý závodník, který žije v Monte Carlu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika