Rubriky:

Atletika

Cachovou už zase plácají po ramenou. Teď doufá v dárek k narozeninám od soupeřek

21. února 2015 21:40 - Praha

Ve své hlavní vícebojařské specializaci start na halovém mistrovství Evropy v Praze jistý nemá, tak se Kateřina Cachová pořádně opřela do šedesátky překážek. Na domácím šampionátu ve Stromovce se bývalá dorostenecká mistryně světa a juniorská vicemistryně Evropy blýskla titulem a výborným časem 8,13 s se zařadila na třetí místo historických domácích tabulek.

 

Jan Kucharčík

Troufala jste si až na takový výkon?

Doufala jsem, že poběžím pod 8,20, protože v rozběhu jsem zaběhla 8,28, před dvěma týdny na vícebojích jsem dvakrát zakopla a bylo z toho 8,38. I trenérka říkala, že by to tak mohlo dopadnout, tak jsem ráda, že to pod 8,20 bylo, dokonce o dost.

Získala jste i cenný skalp dlouholeté české překážkářské jedničky Lucie Škrobákové…

Vlastně jsem letos neprohrála, i když jsem s holkama běžela předtím. Myslím, že vzhledem k vícebojům je to slibné.

Start na halovém mistrovství Evropy v Praze ale nemáte jistý…

Jsem devátá a berou sedm, musely by se dvě holky omluvit. Do 26. února se mají potvrdit starty, to mám narozeniny, tak očekávám nějaký dáreček. (úsměv) Třeba přijde.

Kdybyste se v O2 areně představila na překážkách, na co by to mohlo stačit?

Teď už to vypadá, že s tímhle časem by se dalo postoupit do semifinále. Když jsem se dívala na poslední Evropu, tak tam stačilo těsně pod 8,20.

Překážky i víceboj se asi skloubit nedají…

Oboje je v pátek. Dalo by se to jen teoreticky, překážky ve víceboji jsou dvacet minut před samotnými překážkami. Já si říkala, že bych tu mohla v neděli splnit limit v dálce a hodilo by se mi, kdybych šla dálku i překážky. Jak dělám víceboj, tak nejsem zvyklá se rozcvičit, jít jednu disciplínu a jet domů. (úsměv) Furt mi ještě 30 centimetrů do limitu zbývá, ale třeba jak jsem teď rychlá, rozběhnu to i na dálku.

Je pro vás letošní sezóna trochu odměnou, že jste ve své tréninkové píli vytrvala? Poslední roky se vám vinou zdravotních potíží tolik nevedlo.

Je pravda, že je jiné sklízet poplácání po ramenou, než takové to: „No, jak to jde, už jsi lepší? Co zdraví?“

Vloni jste musela na operaci s kolenem, co s ním bylo?

Měla jsem vývojově špatně rostlou čéšku. Už roste dobře, posunuli mi ji. Teda spíš doufám, že neroste. (úsměv)

Michal Osoba, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika