Rubriky:

Atletika

Svoboda chce naplnit příběh svého tetování. Může se tu udát velký příběh, věří překážkář

5. března 2015 18:19 - Praha

Na předloktí má Petr Svoboda vytetovaných několik latinských citátů. Jeden z nich „Přes překážky ke hvězdám“ symbolizuje jeho vysněnou pouť od zranění a dalších trablů po slávu na halovém ME v Praze. Na šampionátu pod střechou se v pátek v 10.46 představí po čtyřech letech.

 

Vít Šimánek, ČTK

V Paříži 2011 jste slavil zlato, s jakými ambicemi se postavíte na start letos?

Znáte mě, musím nad sebou mít bič velkého cíle. Měl jsem ho i loni v létě v Curychu, kde nikdo nečekal, že se dostanu do finále a skončím pátý, ale podařil se mi návrat snů. Teď budu před domácím publikem a věřím, že se tu může udát velký příběh.

Ani letošní halovou sezónu se vám nevyhýbají zdravotní trable. Teď už jste fit?

Bolístky jsou pryč, trochu cítím tu neoperovanou achillovku, s níž jsem měl problém na soustředění v Nymburce. Jel jsem za doktorem Müllerem-Wohlfahrtem, který udělal zázračnou léčbu homeopatiky, a pondělní překážkový test dopadl dobře.

Musel jste si ale dát pauzu od závodů. Nebudou vám chybět?

Chybějí, ale i když jsem přišel o dva závody, nezastaví mě to před tím, co chci dokázat.

V evropských tabulkách jste letos až patnáctý, znamená to něco?

To mě vůbec nevzrušuje. Mám čas 7,70, když jsem v Chemnitzu vypouštěl závěr rozběhu, mohlo to být 7,66 a hned bych byl v tabulkách osmý. Trenér říká, že se tu dá běžet 7,55, což si myslím, že medaili brát bude.

Největší favorité se ale rekrutují z řad francouzských překážkářů.

I ten, kdo přijede na mistrovství Evropy neporažený za celou sezónu, dokáže zakopnout na šesté překážce a může vyhrát někdo jiný (Svobodovi se to stalo na ME 2010 v Barceloně - pozn. red.). Tady je cíl se dostat do finále a tam se může stát cokoliv.

Když budete ve finále, poběžíte tři závody za den, což jste dlouho nezažil.

Nebyl čas se připravit, mám z toho strach, je toho dost. Ale všichni budeme mít stejné podmínky, snad se budou bát všichni.

Michal Osoba, Právo

Jak dopadne překážkář Petr Svoboda na HME v Praze?

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika