Rubriky:

Atletika

Kašlu na to, balím sezónu, napadlo Klučinovou. Přes trable se ale v Pekingu představí

13. srpna 2015 06:23 - Praha

Chtěla při tréninku běžet překážky, ale kvůli bolesti nohy musela sundat tretry. „Kašlu na to,“ prohnalo se hlavou vícebojařky Elišky Klučinové a v duchu balila start na mistrovství světa. Nakonec ale ve středu na pražském letišti stála s vírou, že ve zdraví a důstojně sedmiboj v Pekingu zvládne.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak skvěle letošní rok pro 27letou atletku začal, o to problematičtější byly následující měsíce. Klučinová v březnu potěšila zaplněnou O2 arenu bronzem při halovém mistrovství Evropy, nadějně zahájila i letní sezónu v Götzisu.

Achilovka je jiný level

Ve svém zaslíbeném Kladně se těžko srovnávala s horkem, větší nepříjemnost ji ale potkala při vícebojařském Evropském poháru ve francouzském Aubagne, kde kvůli potížím s achilovkami nedokončila.

Pár dnů pak léčila bolavou patu, ale zřejmě z přetížení se jí vrátila bolest achillovky na druhé noze. „A to je větší komplikace. Pata je pata, ale achilovka je vyšší level,“ líčila s tradičně širokým úsměvem, jenž však měl mírně hořký nádech.

V tréninku musela česká rekordmanka mírně improvizovat, její stav se měnil každým dnem. „Jako na houpačce. Jeden den jsem si řekla, že to letos balím, další jsem zvládla celý trénink i s překážkami,“ popisuje.

Od doktorů k léčitelům

Verdikt, že do Pekingu vůbec neodcestuje, byl celkem blízko. „Řešila jsem to dva týdny před uzávěrkou nominace i po ní,“ připouští. Z jedné ordinace přebíhala do druhé.

„Oběhla jsem pár doktorů i léčitelů, byla jsem u profesora Koláře. Achilovka by chtěla klid, ale to si teď nemůžu dovolit,“ ví Klučinová, která do šampionátu vstoupí jako úplně první z českých reprezentantů při ranním bloku v sobotu 22. srpna.

A její forma? Těžko odhadovat. „Jak to bude vypadat, bude překvapením i pro mě,“ přiznává svěřenkyně Františka Ptáčníka, jenž bude obhajovat sedmé místo z mistrovství světa v Moskvě.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika