Atletika

Eatonův rekord hlasování fanoušků o nejlepší výkon MS nevyhrál

7. září 2015 16:44 - Monte Carlo

I když se americký desetibojař Ashton Eaton postaral o jediný světový rekord atletického mistrovství světa v Pekingu, ocenění za nejlepší výkon šampionátu nezískal. V hlasování fanoušků vyhrála etiopská běžkyně Almaz Ayanaová za vítězství v závodu na 5000 metrů před krajankami Senbere Teferiovou a Genzebe Dibabaovou, které po triumfu na 1500 metrů nevyšel pokus o zlatý double.

Kai Pfaffenbach, Reuters

Ayanaová obdržela od fanoušků na webu mezinárodní federace IAAF 23,84 procenta hlasů. Druhý skončil Eaton, který výkonem 9045 bodů vylepšil vlastní světový rekord starý tři roky o šest bodů. Fanoušci mu dali 17,15 procenta hlasů.

Třetí místo obsadila nizozemská sprinterka Dafne Schippersová, která triumfovala v běhu na 200 metrů v evropském rekordu a rekordu světového šampionátu 21,63. Rychleji v minulosti běžely jen světová rekordmanka Florence Griffithová-Joynerová (21,34) a Marion Jonesová z USA. Schippersová přidala senzační titul ke stříbru ze stovky.

Časová osa: Atletika