Eatonův rekord hlasování fanoušků o nejlepší výkon MS nevyhrál

Monte Carlo

I když se americký desetibojař Ashton Eaton postaral o jediný světový rekord atletického mistrovství světa v Pekingu, ocenění za nejlepší výkon šampionátu nezískal. V hlasování fanoušků vyhrála etiopská běžkyně Almaz Ayanaová za vítězství v závodu na 5000 metrů před krajankami Senbere Teferiovou a Genzebe Dibabaovou, které po triumfu na 1500 metrů nevyšel pokus o zlatý double.

Ashton Eaton překonal na MS v Pekingu světový rekord v desetiboji. U fanoušků ale nevyhrál

Ayanaová obdržela od fanoušků na webu mezinárodní federace IAAF 23,84 procenta hlasů. Druhý skončil Eaton, který výkonem 9045 bodů vylepšil vlastní světový rekord starý tři roky o šest bodů. Fanoušci mu dali 17,15 procenta hlasů.

Třetí místo obsadila nizozemská sprinterka Dafne Schippersová, která triumfovala v běhu na 200 metrů v evropském rekordu a rekordu světového šampionátu 21,63. Rychleji v minulosti běžely jen světová rekordmanka Florence Griffithová-Joynerová (21,34) a Marion Jonesová z USA. Schippersová přidala senzační titul ke stříbru ze stovky.