Rubriky:

Atletika

Merritt se po transplantaci ledviny už vidí na olympiádě

10. září 2015 15:08 - Phoenix

Světový rekordman v běhu na 110 metrů překážek Aries Merritt je teprve zhruba deset dnů po transplantaci ledviny, ale už se vidí na olympijských hrách v Riu de Janeiro. V Brazílii by měl příští rok obhajovat zlatou medaili z Londýna a momentálně je třicetiletý atlet po náročném zákroku plný optimismu.

 

Lee Jin-man, ČTK/AP

"V hloubi svého srdce opravdu cítím, že se mi může podařit něco šíleného, teď, když mám novou ledvinu. Chystám se šokovat spoustu lidí," řekl Merritt agentuře AP v telefonickém rozhovoru z domova ve Phoenixu, kde se zotavuje po operaci.

Zákroku se podrobil pouhé čtyři dny po zisku bronzové medaile na mistrovství světa v Pekingu. Lékaři před časem zjistili, že trpí vzácnou genetickou poruchou, která omezila činnost jeho ledvin na necelých 20 procent. Nový orgán dostal od své sestry a žije teď se třemi ledvinami, jen ta nová ale pracuje. Odstranění těch původních by znamenalo delší dobu hojení.

Takhle mu lékaři řekli, že za šest týdnů bude moci začít s běháním. "Podle toho, jak se cítím, bych mohl být dobrý tak za čtyři," řekl Meritt. Optimismus v něm živí i "velmi dobré" výsledky laboratorních testů, podle lékařů u něj navíc probíhá proces hojení nezvykle rychle. "Já nejsem typický pacient po transplantaci. Já jsem olympionik," prohlásil Merritt.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika