Rubriky:

Atletika

Živě

Lyžařka Vrabcová-Nývltová byla v Běchovicích opět nejrychlejší

27. září 2015 14:35 - Běchovice
(Aktualizováno: 27. září 2015 15:49)

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová obhájila vítězství v tradičním závodu z Běchovic do Prahy a vybojovala druhý titul mistryně České republiky v silničním běhu na deset kilometrů. Pátá žena ze závodu na 30 km volnou technikou na zimních olympijských hrách v Soči porazila časem 33:27 o téměř minutu a půl Moniku Preibischovou, třetí skončila Petra Kamínková. Mužský šampionát vyhrál Jakub Zemaník (30:50).

 

Michal Kamaryt, ČTK

Vrabcová-Nývltová už několik let kombinuje lyžování s běháním a jde jí to k duhu. Svůj loňský běchovický čas a nejlepší traťový výkon české běžkyně v historii závodu letos zlepšila o 15 sekund. V mistrovské kategorii mezi muži by obsadila jedenácté místo. Cílem devětadvacetileté závodnice je pokusit se nominovat na maratonské trati na olympijské hry do Ria.

"Celou trať jsem běžela v podstatě sama, ale běželo se mi dobře. Tenhle závod mám hodně ráda. Je to taková moje srdcovka," citoval vítězku web atletického svazu. Triumfy z obou let porovnávat nechtěla. "Každý běh je jiný. Ke konci to bylo trošku chaotické, když jsme dobíhali mužské závodníky, ale jsem spokojená," uvedla.

Za Zemaníkem, vítězem juniorské kategorie z loňského roku, vybojoval stříbro Vít Pavlišta časem 31:17, bronzový byl Milan Janoušek (31:36). "Poslední týdny jsem měl velmi dobrou formu a prodal jsem to i tady," řekl Zemaník. "Běželo se mi celou dobu skvěle. Při výběhu do kopce jsem se odhodlal k trháku, který vyšel. Je to pro mě velký úspěch, i když tady nebyla kompletní špička," konstatoval nový český mistr.

Mistrovství České republiky v silničním závodu na 10 km z Běchovic do Prahy:
Muži:
1. Zemaník (Vítkovice) 30:50
2. Pavlišta (Slovan Liberec) 31:17
3. Janoušek (Kolín) 31:36
Junioři:
1. Vošvrda (Mladá Boleslav) 32:46
Ženy:
1. Vrabcová-Nývltová (Olymp Brno) 33:27
2. Preibischová (Mariánské Lázně) 34:51
3. Kamínková (Olomouc) 35:19
Juniorky:
1. Stránská (Č. Třebová) 38:02
ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika