Newyorskému maratónu dál vládnou Keňané, Keitanyová obhájila

New York

Stanley Biwott a Mary Keitanyová prodloužili vítěznou sérii keňských běžců v Newyorském maratónu. Devětadvacetiletý Biwott dosáhl nejcennějšího triumfu v kariéře v čase 2:10:34, když porazil o 14 sekund krajana Geoffreyho Kamworora. Třiatřicetiletá Keitanyová obhájila loňské prvenství za 2:24:25, před druhou Aselefech Mergiaovou z Etiopie měla v cíli náskok 67 sekund.

Mary Keitanyová z Keni vyhrála Newyorský maratón.

Před rokem musela Keitanyová bojovat o vítězství do posledních metrů, v prvním startu po druhé mateřské přestávce tehdy porazila v nejtěsnějším doběhu v historii závodu o tři sekundy krajanku Jemimu Sumgongovou. Double má Keitanyová i z Londýnského maratónu, který ovládla v letech 2011 a 2012.

Keňanky vyhrály poslední tři ročníky Newyorského maratónu, mezi muži slavili jejich krajané vítězství v uplynulých čtyřech. Pokus o obhajobu nevyšel Wilsonu Kipsangovi, bývalý světový rekordman dnes doběhl čtvrtý.

Největšího maratónu na světě se zúčastnilo přes 50 tisíc běžců.