Rubriky:

Atletika

Vedení keňského svazu se po dvoudenním protestu atletů obmění

24. listopadu 2015 23:47 - Nairobi

Téměř dva dny trval protest keňských atletů v sídle národní svazu v Nairobi. Nespokojení sportovci obsadili budovu v pondělí ráno a požadovali odstoupení vrcholných funkcionářů včetně předsedy Isaiaha Kiplagata. Na dnešním ukončení "okupace" se podílelo keňské ministerstvo sportu, které v roli prostředníka vyjednalo podmínky smíru. Podle nich dojde k obměně vedení svazu, funkcionáři obvinění z korupce svá místa opustí.

 

RunCzech

"Komisi sportovců jsme požádali, aby své námitky proti svazovému vedení detailně sepsala a v příštím týdnu odprezentovala," citovala agentura SID Richarda Ekaie z ministerstva.

Nespokojení sportovci viní vrcholné keňské funkcionáře z korupce a systematického dopingu, kvůli čemuž by atletům mohl podobně jako ruským reprezentantům hrozit zákaz startu na olympijských hrách. Na šest desítek protestujících v pondělí donutili funkcionáře opustit kanceláře, zamkli vstupní bránu a rozvěsili na ní plakáty s hesly. Na místě chtěli zůstat, dokud Kiplagat neodstoupí.

Podle šéfa vyšetřovací komise Světové antidopingové agentury WADA Dicka Pounda se v Keni zejména ve vytrvalostních disciplínách systematicky užívaly zakázané látky. Objevily se také informace o krytí dopingu, korupci a zpronevěřených penězích. Mezinárodní atletická federace IAAF se situaci v Keni věnuje už od března.

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika