Rubriky:

Atletika

Šebrlemu ukradli zlatou olympijskou medaili! Vraťte mi ji, prosí desetibojař

27. května 2016 09:24 - Praha

Desetibojař Roman Šebrle přišel o zlatou olympijskou medaili z Atén z roku 2004. Jednačtyřicetiletému bývalému světovému rekordmanovi ji někdo odcizil na turnaji středoškolských družstev v golfu v Mstěticích. Šebrle doufá, že se mu podaří jediné olympijské zlato, které ve své bohaté kariéře vybojoval, získat zpět. Informaci přinesl deník Blesk.

 

Profimedia.cz

„Ano, opravdu mi byla odcizena moje zlatá olympijská medaile. Je to o to smutnější, že k odcizení došlo na akci pro děti," řekl rodák z Lanškrouna, který ve své úspěšné kariéře vybojoval dvě zlata z evropských šampionátů a přidal i světový primát z Ósaky.

Dvě medaile má Šebrle i z klání pod pěti kruhy. V Sydney v roce 2000 vybojoval stříbro, o čtyři roky později v Řecku stanovil výkonem 8893 olympijský rekord a samozřejmě bral zlato.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o pro mne osobně opravdu velkou ztrátu, rozhodl jsem se vyzvat touto cestou všechny, aby mi ji pomohli najít. Případně, aby ji ten, kdo ji má u sebe, vrátil," prosí Šebrle.

Legendární desetibojař, který jako první překonal hranici 9000 bodů, nabízí tomu, kdo podá pomocnou ruku, osobní poděkování při dobrém jídle. „Poctivému nálezci nebo tomu, kdo informací přispěje k odhalení pachatele, bych rád osobně poděkoval při večeři, kde bych mu chtěl věnovat knížku Atény 2004 s věnováním," vybízí Šebrle.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika