Rubriky:

Atletika

Železný se rozloučí s domácími fanoušky v Mladé Boleslavi

30. srpna 2006 12:36 - PRAHA

Už zřejmě jen třikrát se legendární oštěpař Jan Železný poměří se soupeři. Ve čtyřiceti letech jeho skvělá kariéra končí, svým možným nástupcům předá trojnásobný olympijský vítěz, mistr světa a světový rekordman štafetu při domácí rozlučce 19. září na mítinku v Mladé Boleslavi.

Posledním závodem v Železného kariéře by pak mohl být 24. září mítink v Jokohamě. "O tomto startu ještě jednáme," řekl dnes ČTK atletův manažer Alfonz Juck, který potvrdil, že bronzový oštěpař z nedávného mistrovství Evropy v Göteborgu je zdravotně v pořádku a připraven se všech závodů zúčastnit. V neděli 10. září čeká Železného také soutěž oštěpařů na Světovém atletickém finále ve Stuttgartu.

Na domácí půdě se atletická legenda rozloučí tam, kde se sportem začala - na stadiónu v Mladé Boleslavi. Nebude to ale velkolepá podívaná s nejslavnějšími oštěpařskými jmény na startu. "Bude to přesně tak, jak to chce on sám," řekl Juck. "Bude to rozlučka s akcentem na tuzemské mládí. Ale všechno se to v těchto dnech ještě dotváří," uvedl manažer.

Závodu v Mladé Boleslavi se zúčastní pouze čeští oštěpaři včetně Petra Frydrycha, v němž Železný jako budoucí trenér Dukly Praha vidí velký talent a je připraven pomoci v jeho rozvoji. "Symbolicky chce předat štafetu mladým doma a dát najevo, že se přiblížila jeho trenérská kariéra," řekl Juck. "Bude to odkaz další generaci českých oštěpařů," dodal.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika