Sprinter Powell byl v posledním závodu sezóny diskvalifikován

JOKOHAMA

Skvělá sezóna jamajského sprintera Asafy Powella měla nepodařený konec. Třiadvacetiletý běžec, jenž během roku dvakrát vyrovnal svůj světový rekord na 100 metrů, byl při posledním letošním startu na mítinku v japonské Jokohamě diskvalifikován kvůli pokaženému startu. Nejprve vyběhl z bloků předčasně Rus Andrej Jepišin a při opakovaném startu vyrazil ještě před výstřelem Powell, což znamenalo diskvalifikaci.

Asafa Powel

"Nikdy bych nečekal, že se mi tohle stane. Mrzí mě to, ale co se dá dělat," uvedl Powell, jenž tak přišel o možnost prodloužit svou vítěznou sérii na stovce o 24. závod. "Po prvním ulitém startu jsem si říkal, že musím být hlavně trpělivý, ale byl jsem trochu nedočkavý," přiznal Jamajčan, jenž byl jediným stovkařem ze světové špičky na startu.

Po jeho diskvalifikaci si doběhl pro vítězství domácí Šingo Suecugu v čase 10,12 sekundy. Powell slíbil japonským fanouškům, že se jim předvede v lepším světle příští rok na mistrovství světa v Ósace. "Přijedu v dobré formě a poběžím rychle," prohlásil držitel historického maxima 9,77 sekundy.

Výsledky:
Muži - 100 m (vítr +2,2 m/s): 1. Suecugu (Jap.) 10,12, ...Powel (Jam.) diskvalifikován, 400 m: 1. Horigome (Jap.) 45,77, 1500 m: 1. Ndiwa (Keňa) 3:40,11, 110 m př. (-1,3 m/s): 1. Naito (Jap.) 13,61, 400 m př.: 1. Clement (USA) 48,36, výška: 1. Holm (Švéd.) 227, trojskok: 1. Kim Tuk-Hjong (Korea) 16,88, kladivo: 1. Murofuši (Jap.) 81,00, oštěp: 1. Matas (Est.) 80,53.
Ženy - 100 m (-0,8 m/s): 1. Simpsonová (Jam.) 11,15, 400 m: 1. Amertilová (Bah.) 50,68, 1500 m: 1. Jamiesonová (Austr.) 4:05,82, 400 m př.: 1. Rabčenjuková (Ukr.) 55,81, tyč: 1. Isinbajevová (Rus.) 472, dálka: 1. Idedaová (Jap.) 681, oštěp: 1. Scherwinová (Dán.) 62,68.