Rubriky:

Basketbal

Výplaty v plné výši! Basketbalisté v NBA mohou být zatím v klidu

9. dubna 2020 20:45 - Praha

Basketbalisté v NBA se mohou i v dubnu těšit na výplatu v plné výši, přestože se kvůli koronaviru liga už od poloviny března nehraje. Vedení soutěže dnes vydalo pro kluby směrnici, v níž doporučilo vypsat 15. dubna pro hráče šeky s obvyklou částkou. Klauzule o vyšší moci, která je v kolektivní smlouvě zakotvena, zatím ke slovu nepřijde.

 

Quinn Harris, Reuters

Vedení ligy a hráčské asociace o situaci a podobě platů v době přerušení soutěže diskutovalo několik týdnů. Hráči obvykle dostávají peníze každého 1. a 15. dne v měsíci. V případě uplatnění klauzule o zásahu vyšší moci přijdou basketbalisté o 1,08 procenta z ročního platu za každý zrušený zápas.

NBA se naposledy hrála 11. března, poté se objevil první pozitivní test na koronavirus u Rudyho Goberta z Utahu a liga byla přerušena. Pauza je zatím plánována do 15. dubna, kdy měla podle původních plánů končit základní část.

Čeští basketbalisté mají jasno. Kvalifikace o olympiádu zná nový termín

Rozhodnutí o podobě, v jaké bude sezona případně pokračovat, podle komisionáře NBA Adama Silvera zatím nepadlo. Zápasy jsou zatím všechny odloženy, zrušen nebyl žádný. Play off mělo začít 18. dubna. Zkrácení nebo nedohrání sezony by pro ligu znamenalo ztráty ve výši až stovek milionů dolarů.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..