Živě

James burcuje před prezidentskými volbami černošské voliče

11. června 2020 09:39 - Los Angeles

Basketbalová hvězda LeBron James hodlá společně s dalšími profesionálními sportovci zmobilizovat před blížícími se prezidentskými volbami v USA černošské voliče. Hráč Los Angeles Lakers podpoří vznik neziskové organizace More Than A Vote (Víc než jen hlas), která bude lidi motivovat k účasti ve volbách.

 

Mark Blinch, Reuters

"Mám pocit, že jsme získali pozornost. Teď je čas, abychom toho využili a zasadili se o změny," řekl James v rozhovoru pro New York Times. Organizace si dala za cíl přimět černošské obyvatele a zástupce menšin v USA, aby se registrovali k volbám a 3. listopadu přišli odevzdat svůj hlas.

"Nabídneme ale i poradenství. Poskytneme celkové informace o tom, jak se hlasuje, ale i o tom, jak se vám mohou snažit v účasti ve volbách zabránit a odradit vás," uvedl James. Sám se bude o osvětu snažit i na svých účtech na sociálních sítích, které sleduje více než 135 milionů fanoušků.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.