James burcuje před prezidentskými volbami černošské voliče

11. června 2020 09:39 - Los Angeles

Basketbalová hvězda LeBron James hodlá společně s dalšími profesionálními sportovci zmobilizovat před blížícími se prezidentskými volbami v USA černošské voliče. Hráč Los Angeles Lakers podpoří vznik neziskové organizace More Than A Vote (Víc než jen hlas), která bude lidi motivovat k účasti ve volbách.

 

Mark Blinch, Reuters

"Mám pocit, že jsme získali pozornost. Teď je čas, abychom toho využili a zasadili se o změny," řekl James v rozhovoru pro New York Times. Organizace si dala za cíl přimět černošské obyvatele a zástupce menšin v USA, aby se registrovali k volbám a 3. listopadu přišli odevzdat svůj hlas.

"Nabídneme ale i poradenství. Poskytneme celkové informace o tom, jak se hlasuje, ale i o tom, jak se vám mohou snažit v účasti ve volbách zabránit a odradit vás," uvedl James. Sám se bude o osvětu snažit i na svých účtech na sociálních sítích, které sleduje více než 135 milionů fanoušků.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.