Basketbalisté Opavy vyhráli s přehledem úvodní semifinále s Kolínem

Opava

Basketbalisté Opavy vyhráli s přehledem první zápas semifinálové série play off s Kolínem 86:61. O svém vítězství rozhodli hned v úvodu, kdy se po razantním nástupu ujali vedení 11:0. V první čtvrtině povolili soupeři jen osm bodů a náskok si už pohlídali.

Fanoušci basketbalistů Opavy.

Kolín poprvé skóroval ve třetí minutě z trestných hodů, ze hry se hosté prosadili až po šesti minutách hry. Teprve ve druhé čtvrtině se kolínští hráči rozstříleli a dokázali snížit manko, nástup do druhého poločasu ale opět lépe vyšel domácím. Třetí čtvrtinu Opava vyhrála 31:11 a definitivně rozhodla o osudu zápasu.

Nejlepším střelcem utkání byl domácí Filip Zbránek s 17 body, Jakub Šiřina přidal 14 bodů. Tým hostů táhl Jakub Petráš, který dal 13 bodů a přidal osm doskoků. Bodově naprázdno vyšel kapitán Adam Číž, jenž ale zapsal 11 doskoků.

Druhý zápas semifinálové série je na programu v pondělí opět v Opavě.