Rubriky:

Odjinud

Nejsušší místo na světě skropili závodníci slzami dojetí

11. října 2018 09:11 - Santiago de Chile

Jeden z nejnáročnějších závodů svého druhu na světě dospěl ke konci. Křižování nejsušším místem na zeměkouli, chilskou pouští Atacama, nakonec nejlépe zvládl Wong Ho Čung z Hong Kongu. Slzy dojetí ale kanuly i z tváře úplně posledního závodníka, jenž se dostal do cíle.

Reuters

Ultramaratón Atacama Crossing patří do série čtyř závodů 4 Deserts, který účastníky zavádí do čtyř největších pustin světa včetně zmrzlé Antarktidy. Chilské části se zúčastnili běžci ze 36 zemí světa. Ti se museli vyrovnat s vysokými teplotami přes den, ale i mrazem v noci a velmi nepříznivým terénem.

Atacama svým dětem pouště nic nedaruje

„Teď jsem hodně unavený, ale závod a jeho trasa se mi moc líbila. Je to nejkrásnější trasa, jakou jsem v životě viděl," nešetřil superlativy vítězný borec Wong Ho Čung. Wong urazil 250 kilometrů pouští za 24 hodin a 20 minut, o pět hodin před Japoncem Takujou Wakaokou na stříbrné pozici.

„Tak často jsem chtěl vzdát, každý den závodu, pokaždé. Byli tu ale lidi, kteří mě podpořili a dělali si o mě starosti... a já to nakonec dokázal. My jsme to dokázali. My všichni jsme to dokázali," neskrýval dojetí ani úplně poslední muž v cíli Lim Čunghjun z Jižní Koreje.

Závěrečná část série 4 Deserts s názvem The Last Desert, Poslední pustina, se poběží na ledovém kontinentu v listopadu tohoto roku.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce