Rubriky:

Odjinud

Živě

Unikli smrti. Dva závodníky se podařilo oživit. Sanitka vyjížděla 60krát

3. května 2018 08:23 - Hamburk

Poslední dobou se množí zprávy o kolabujících účastnících běžeckých závodů na dlouhých tratích. Prudce rostoucí teploty a zřejmě i podcenění kombinace závodních podmínek bohužel přineslo už v prvních pár měsících letošního roku několik úmrtí na trati. Poslední případ se odehrál u našich německých sousedů. A na víkendovém maratónu v Hamburku situace příliš nevypadala na to, že by se účastníci poučili.

 

Profimedia.cz

Německé bulvární servery mluví o životech visících na vlásku a o utíkání hrobníkovi z lopaty. Holá fakta ale nejsou o mnoho méně alarmující: Jeden účastník zkolaboval na 27. kilometru trati, druhý pak krátce po proběhnutí cílem. K oběma případům došlo kolem dvanácté hodiny, kdy byly venkovní teploty na svém maximu 19° C. Podle Německého červeného kříže (Deutsches Rotes Kreuz) se k postiženým rychle dostaly proškolené zásahové síly a životní funkce mužů se podařilo úspěšně obnovit. Ve stabilizovaném stavu pak byli běžci odvezeni do nemocnice.

Slavný šéfkuchař zemřel den po závodě

Německé záchranné složky z Hamburku hlásily enormní nárůst potřebných zásahů už jen ve srovnání například s minulým ročníkem závodu. Jejich pomoc byla potřeba ve 250 případech a nejčastější příčinou problémů bylo celkové vyčerpání a křeče. Přitom v minulém roce hlásil závod s přibližně 14 000 startujících „jen" 150 zásahů.

Sanitní vozy musely letos vyjíždět k 60 případům, celkem 40 účastníků závodu skončilo poté v nemocnici. Tři stovky zdravotníků podél trati a v oblasti cíle se tak letos určitě nenudily. Podle oficiálního prohlášení stál za zvýšeným počtem případů teplotní nárůst. Pro srovnání: Při loňském závodě se teplotní maximum pohybovalo na úrovni 9° C.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce