Rubriky:

Radíme

Živě

Maratón v Česku rozséval dobro, připojil se i Jiří Lábus

13. září 2016 08:42 - Praha

Před jistou dobou uvedl český organizátor městských maratónů, půlmaratónů, desítek i jiných běhů světovou novinku, unikát Prague Digital Marathon, Pražský digitální maratón. A než se rok s rokem sešel, rozséval tento svět virtuální reality dobro všude kolem sebe. O co jde?

 

RunCzech

Speciální trenažer věrně simuluje maratónskou trať v Praze a přidává navíc věci známé spíše z počítačových her ‒ avatary hráčů, průběžnou statistiku dosažených úspěchů a podobně. Ostatně reportáž přímo z běžeckého pásu jste u nás měli možnost také zaznamenat. Tady ale historie nekončí. Tady začíná budoucnost. Každý, kdo si na trenažeru umístěném v maratónském expu odběhl třeba jen jeden jediný metr, přispěl svým potem na dobrou věc.

ČTĚTE TAKÉ: Pražský maratón přichází se světovou novinkou. Realita dostane další rozměr

Ze spolupráce RunCzech, Konto Bariéry a UniCredit Bank vznikl projekt, v jehož rámci za každý uběhnutý metr z virtuální trasy pražského maratónu putovaly peníze na moderní vozík pro postiženou dvanáctiletou Elenku Pudíkovou z Boskovic. Chytrá a nadaná dívka je uvězněna v téměř nepohyblivém těle. Na vozíku teď už od prvního září vyráží na školní vyučování.

„Elenčin příběh není bohužel ojedinělý. Denně se v nadaci setkávám s desítkami podobných osudů. Naštěstí existují lidé a osvícené společnosti ochotné pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují," řekla na adresu projektu Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry. Pomoci dobré věci mohli návštěvníci a účastníci Sportissimo 1/2Maratonu Praha, Volkswagen maratónského víkendu a všichni návštěvníci Runnig Expo v pražských Holešovicích, kde byly speciální trenažery umístěny. Do dobro-běhu se celkem zapojilo 534 běžců a společně vyběhali částku 117 100 korun, která dovolila zcela pokrýt náklady na nákup nového vozíku.

Komu pomohou běžci příště? Tímto krokem myšlenka projektu určitě nevyhasíná. Do běhání pro dobrou věc se dal i známý herec Jiří Lábus. Ačkoli tvrdil, že „naposledy běhal snad někdy na základní škole. A než jsem odběhl ten povinný kilometr, tak už dávno začal dějepis," na digitální trenažér stačil doběhnout dříve, než jej obsluha uvedla do provozu.

kü, Sport.cz

Šli byste si také zaběhat na pás pro dobrou věc?


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce