Rubriky:

Bojové sporty

Po hrozivém ukončení odmítá roli modela. Chce se vrátit s instinktem zabijáka

28. listopadu 2019 17:48 - Praha

Nejtěžší porážka, nejrychlejší porážka a také nejděsivější, která měla své následky. Tohle vše zažil v květnu zápasník MMA Sage Northcutt. Přešel z UFC do organizace One Championship a odešel s K.O. po 29 sekundách. Následně musel být hospitalizován v nemocnici. Návrat do ringu vidí až v roce 2020. Webový server bjpenn.com citoval trenéra Urijaha Fabera, ten mluvil o několika zlomených kostech ve tváři po děsivém ukončení.

 

One Championship

Zkusil vyšší váhovou kategorii, ale třiadvacetiletý Američan narazil. Weltrová váha je pro jeho tělo, velikost a věk velká. O tomto ho přesvědčil poslední duel, kdy ho seknul Cosmo Alexandre, o čtrnáct let starší Brazilec, který od roku 2011 neprohrál. Poslední tři zápasy ukončil vždy v prvních kolech.

„Tohle byla pravděpodobně ta nejtěžší věc, kterou jsem kdy zažil. Když prožíváte takové protivenství, musíte zůstat silní, to z vás dělá silnějšího člověka,“ cituje server scmp.com Northcutta.

Květnové zdrcující ukončení Američan nebere jako překážku do budoucna. Věří, že se vrátí silnější, chytřejší a s lepšími dovednostmi.

„Každý bojovník má instinkt zabijáka a já jsem se k němu nedostal. Teď je zamčený v mé mysli a v mém dalším zápase se ho budu snažit použít tak rychle, jak jen to bude možné. Mojí vášní je bojovat, když dostanu od lékařů povolení, jdu na to,“ těší se Northcutt na rok 2020.

I přesto mu někteří doporučují, jestli nechce zkusit raději herectví, případně modeling. Ne, on chce stále do oktagonu. Od roku 2014 si v kleci připsal 11 výher a 3 porážky. Kterou statistiku rozšíří v příštím duelu?

Sage Northcutt po posledním duelu skončil v nemocnici.

Instagram: Sage Northcutt

lik, Sport.cz

Časová osa: Bojové sporty

Filtr článků - Bojové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.