Tatran se probojoval do florbalového PMEZ

V hlavním turnaji florbalového Poháru mistrů evropských zemích bude mít svého zástupce i Česká republika. Rozhodli o tom hráči mistrovského Tatranu Střešovice, kteří si v Praze vítězstvím v posledním kvalifikačním utkání nad lotyšským týmem Kekava Siemeks 3:1 zajistili první místo ve skupině A. VÝSLEDKY CZECH OPEN a KVALIFIKACE PMEZ

Hráči Tatranu se zúčastní hlavního turnaje PMEZ. (ilustrační foto)

Český mistr se z vítězství radoval především díky kapitánovi Vladimíru Fuchsovi, ktrý si připsal branku a dvě asistence. Od začátku utkání se hráči Tatranu museli vyrovnávat s pevnou obranou a nebezpečnými brejky soupeře.

Až v 19. minutě prolomil lotyšskou hráz šťastnou brankou Fuchs. Kapitán Střešovic pak ve druhé třetině předložil míček před prázdnou branku Jedličkovi a po další Fuchsově asistenci pojistil výsledek Šádek. Kekava vzápětí jen snížila.

"Hráli jsme báječně, a i když byl stav vyrovnaný, cítili jsme, že máme zápas pod kontrolou," řekl ČTK Fuchs, jenž jako první pokořil tuhou defenzivu soupeře. "Ani jsem nevěděl, jak to do branky padlo. Ležel jsem už na zemi," popsal polovlastní gól Lotyšů.

Hlavní turnaj Poháru mistrů evropských zemí se uskuteční 8.- 11. ledna 2004 v Německu.

Výsledky:
Semifinále:
Tatran Střešovice - Kekava Siemeks (Lot.) 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 19. Fuchs, 37. Jedlička, 58. Šádek - 59. Freimanis.
O 9. místo:
UHK Madrid - SSV Diamante Bolzano 9:7.
Kvalifikace PMEZ mužů:
Skupina A:
Pomor (Rus.) - UHK Madrid 19:5, Jogeva Spordiklubi Tähe (Est.) - K.S. Szarotka Nowy Targ 2:4.
Skupina B:
Outlaws FFK (Dán.) - SSV Diamante Bolzano (It.) 13:0, Kekava Siemeks (Lot.) - UA Sonics (Niz.) 17:6.
1. Outlaws FFK440057:138
2. Kekava Siemeks430160:196
3. Szolnok420232:574
4. UA Sonics410328:522
5. Bolzano400419:550

Florbalistky Liberce se zastavily na CO až ve finále

Vítězná série hráček FBC Liberec na mezinárodním florbalovém turnaji Czech Open v Praze se zastavila až ve finále se švédským Balrogem IBK. Úřadující vítězky Poháru mistryň evropských zemí porazily ve finále české šampionky 3:0. Předtím Liberec v turnaji všech sedm zápasů vyhrál.

V elitní kategorii mužů zvítězil potřetí za sebou švédský mistrovský klub Pixbo Wallenstam a získal prémii 200 tisíc korun.

Finnsta se sice snažila oplatit Pixbu loňskou finálovou porážku, ale nestačilo jí ani to, že ve 48. minutě získala vedení 3:1. Finiš Pixba byl strhující a čtyřmi góly dokázal, že švédský florbal je ve světě na prvním místě.

V juniorské soutěži se prosadil český zástupce SSK Future, který ve finále zvítězil nad švédským GAIK Väsby 4:0.

Výsledky Czech Open
Muži - elita, finále:
Pixbo Wallenstam IBK - Finnsta IBK 5:3 (Dahlgren 2, Bjerlestam, Mollersten, Delborn - Moilanen 2, Niemi).
o 3. místo:
HC Rychenberg Winterthur - Balrog Oilers IK 2:3 (Bale, Hubert - Kling 2, Göthe).
Ženy, finále:
FBC Liberec - Balrog Oilers IK 0:3 (Ekströmová 2, Vartiainenová).
o 3. místo:
Multi-75 Edelweis Krakov - Uhc Zuger Highlands 1:3 (Griazevová - Kathrinerová, Rohrerová, Steinerová).