Rubriky:

Ostatní sporty

Úspěšný kouč ragbistů odchází

23. září 2003 18:00 - PRAHA

Nikdy české ragby nebylo tak vysoko na mezinárodní scéně, přesto odchází trenér reprezentace. Jiří Šťastný v úterý sám ze svého místa odstoupil. "Vedla mě k tomu zejména nespokojenost s prací výkonného výboru České ragbyové unie," potvrdil Šťastný, že v domácím ragby delší dobu panuje rozjitřená atmosféra.

Národní tým přitom vcelku úspěšně účinkuje při své premiéře v A-skupině mistrovství Evropy. Po půli soutěže je čtvrtý. Pokračování ho čeká v únoru. Záchranu mezi elitou má na dosah. Spolu s asistenty Michelem Bernardinem a Janem Macháčkem vytvořil hlavní kouč plán přípravy, který posvětil svým podpisem i prezident unie (ČRU) Eduard Krützner.

"Ukázalo se, že to byly jen sliby," podotýká Šťastný rozladěný z toho, že byly zrušeny plánované přípravné zápasy v listopadu. Nelíbila se mu nakonec ani situace před nedělním utkáním s výběrem britské armády. "Chtěli jsme patřičné podmínky pro přípravu - ve čtvrtek dva tréninky, pátek volno a opět se sejít v sobotu, ale na to nebyly peníze," míní Šťastný.

"Musíme vycházet z toho, co máme. Postup mezi nejlepší přinesl zvýšené náklady. Dost nás stály i kvůli zimě odkládané úvodní zápasy skupiny A. Naše možnosti jsou omezené," namítá Krützner.

Dobrý začátek, horší konec

Spolupráce s vedením unie byla podle Šťastného v začátcích jeho působení u reprezentace dobrá. Zemřel však Antonín Frydrych a z funkce prezidenta odstoupil Bruno Kudrna. "Nový výbor s námi tak dobře nespolupracuje," míní Šťastný, podle něhož svaz nedal hráčům slíbené prémie. "Jsou až za udržení v A-skupině," reaguje Krützner.

Kouč též lituje, že nebyla prodloužena smlouva hrajícímu asistentovi Macháčkovi. "To mi také vadí. Spolu jsme pracovali dva roky a úspěchy jsou také jeho velká zásluha. Odvolán byl pro osobní problémy s vedením unie a nikdo ani neuznal za vhodné mě pozvat a řešit to," tvrdí Šťastný.

Vedení ČRU přijalo dočasné opatření. "Pověřili jsme trenéry Tatry Smíchov Josefa Fatku a Říčan Petra Michovského aby sestavili výběr, který nastoupí proti britské armádě. Potom se musí sejít trenérská rada a tuto situaci řešit. Každopádně musíme najít někoho, kdo bude pokračovat. Rovněž chceme poděkovat Jiřímu Šťastnému za práci, kterou pro české ragby udělal," říká Krützner.

Václav Procházka, ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty