Rubriky:

Ostatní sporty

Klisnu Zenyattu trumfla pouze tenistka Serena Williamsová

2. ledna 2010 18:11 - NEW YORK

V anketě americké agentury AP o nejlepší světovou sportovkyni roku 2009 obsadil druhé místo kůň. Více hlasů než klisna Zenyatta obdržela pouze tenistka Serena Williamsová, vítězka Wimbledonu a Australian Open.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

Zenyatta se letos zapsala do americké dostihové historie, když jako první klisna dokázala zvítězit v nejbohatším závodě v USA Breeders'Cup Classic. Korunovala tím svou skvělou kariéru, v níž absolvovala 14 startů bez jediné porážky.

Až za Zenyattou se umístila další tenistka Kim Clijstersová z Belgie, následovaly americká lyžařka Lindsey Vonnová a basketbalistky Diana Taurasiová a Maya Mooreová. Sedmé místo pak obsadila další dostihová hvězda Rachel Alexandra, která rovněž nebyla v této sezoně poražena a jako první klisna vyhrála prestižní dostih Preakness Stakes.

"Tato ocenění se udělují za něco výjimečného a spektakulárního. A tihle koně to dokázali a zasloužili si to. Stejně jsou to z poloviny lidské bytosti," komentoval nezvyklé výsledky ankety trenér Bob Baffert, člen americké dostihové síně slávy.

ČTK

Časová osa: Ostatní sporty