Rubriky:

Ostatní sporty

Do rychlobruslařského SP zasáhne pět českých reprezentantů

11. listopadu 2010 13:58 - HEERENVEEN

Pět českých reprezentantů by se mělo v průběhu sezóny představit v závodech Světového poháru v rychlobruslení, který bude v pátek zahájen v nizozemském Heerenveenu. Vedle hlavní hvězdy Martiny Sáblíkové by o body do seriálu měli bojovat ještě Karolína Erbanová, Milan Sáblík, Pavel Kulma a Zdeněk Haselberger, tedy stejná jména jako v minulém olympijském ročníku.

 

Roman Vondrouš, ČTK

"Na patnáctistovku máme sice možnost nasadit tři ženy, ale třetí se splněným limitem nemám," řekl  trenér Petr Novák. Dvojnásobná olympijská vítězka Sáblíková bude nadále jezdit hlavně dlouhé tratě tři a pět kilometrů, bude však startovat i na patnáctistovce a občas také na nejkratší pětistovce nebo kilometru.

Dojatá maminka Martiny Sáblíkové Eva a její syn Milan krátce po vítězství její dcery v závodě na 5000 metrů.Milan Sáblík s maminkou Evou.foto: Právo/Jaroslav Šnajdr

Trojice mužů se bude dělit o jedno účastnické místo na tratích 1000, 1500 a 5000 metrů. "Teď v Heerenveenu by měl jet Sáblík tisícovku a patnáctistovku, pětku poté Kulma nebo Haselberger. Ten, který nepojede, dostane poté šanci na druhém svěťáku v Berlíně," uvedl Novák. Celá trojice bude startovat v závodech týmů.

Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová během olympijského závodu na 500 metrůKarolína Erbanová.foto: ČTK/Roman Vondrouš

Úspěšný kouč plánuje v Nizozemsku vyslat Sáblíkovou na trojku, patnáctistovku a zřejmě i na jednu pětistovku. Erbanová pojede 500, 1000 a 1500 metrů. "A pak uvidíme, jestli si nevyzkouší i trojku," dodal Novák.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty