Futsalisté Chrudimi v posledních sekundách vybojovali remízu se Sportingem

LISABON

Futsalisté Chrudimi v posledních sekundách prvního utkání skupiny D s domácím Sportingem Lisabon udrželi naději na postup do finále Futsal Cupu. Lukáš Rešetár srovnal deset vteřin před koncem na konečných 4:4.

Chrudim však k obsazení prvního místa ve skupině musí vyhrát oba zbývající zápasy včetně souboje s hlavním favoritem Murcií. Ta dnes přehrála Targu Mures 6:0.

Chrudim prokázala velkou morální sílu. Českému šampionovi se vůbec nevyvedl úvod zápasu, když v osmé minutě inkasoval dva góly z kopačky Cardinala v rozmezí pouhých devíti vteřin. Přesto Chrudimští dokázali ještě do poločasu srovnat po zásazích Romana Mareše a brazilského kanonýra Dentinha.

Krátce po změně stran dokonce další Brazilec Max poslal ERA-PACK do vedení. Jenže to trvalo jen šest minut, než Divanei srovnal a chvíli nato vrátil Sportingu vedení Leitao.

Poslední slovo však měla Chrudim. Rešetár, který nastoupil poprvé po zranění, při závěrečném zoufalém tlaku procpal míč do sítě a zajistil českému týmu cennou remízu s portugalským mistrem.

V pátek od 19:00 vyzve Chrudim španělského šampiona Murcii a k udržení postupových nadějí potřebuje zvítězit.

Sporting Lisabon - Chrudim 4:4 (2:2)
Branky: 8. a 8. Cardinal, 31. Divanei, 36. Leitao - 12. R. Mareš, 18. Dentinho, 25. Max, 40. Rešetár. Rozhodčí: Massini (It.), Velikij (Rus.).
Sestava Chrudimi: Meller - R. Mareš, Max, Dentinho, M. Mareš - Kroulík, Cacau, Vladyka, Mikan - Žďánský, Douglas, Rešetár.
Targu Mures - Murcia 0:6 (0:1)
Branky: 11. a 31. Francisco, 21. Vinicius, 23. Kike, 25. Garcia, 27. Campana.