Rubriky:

Ostatní sporty

Badmintonistovi chybí krůček na hry do Atén

8. dubna 2004 10:36 - PRAHA

Do poslední chvíle bude nejlepší český badmintonista Jan Fröhlich počítat každý bodík do žebříčku. Balancuje na hraně olympijské účasti. Koncem dubna se počty uzavřou a bude jasno, zda si v Aténách zahraje. "Bylo by příjemné mít už v lednu klid, ale čekal jsem, že to bude honička do poslední chvíle," říká čtyřiadvacetiletý student FTVS.

Fröhlich je momentálně  46. na světě. Z redukovaného pořadí vzejde 29 účastníků dvouhry na OH. Fröhlicha, jehož do lepší badmintonové společnosti vrhlo angažmá v Dánsku, dělí od postupu nějakých pět míst. Česko by mohlo mít ve hře s opeřeným míčkem někoho na OH po 12 letech.

S podporou svazu nalétal Fröhlich za poslední rok po turnajích desetitisíce kilometrů. Vše ostatní odsouvá stranou. Teď vyrazí do Chorvatska. A pak se i na ostrově Mauricius v Indickém oceánu může rozhodovat o jeho startu na hrách.

"Při předpokládané konkurenci by se tam dalo něco uhrát, aspoň semifinále jako v lednu v Portugalsku, od té doby mám smůlu na los," pokračuje. Kvůli cestě do exotických končin nepomůže týmu s udržením v A-skupině na ME v Ženevě. "Olympiáda je důležitější," ví hráč.

"Jsem připraven i na výčitky," dodává Fröhlich, který na ME stihne jen individuální soutěž, v níž též jde o kvalifikační body.

vap, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty