Pixbo se čtvrtého titulu v řadě na Czech Open nedočkalo

Nadvláda švédského celku Pixbo Wallenstam na florbalovém turnaji Czech Open skončila. Vítěz tří ročníků v řadě podlehl v nedělním finále v pražské T-Mobile Aréně svým krajanům z týmu úřadujícího mistra Balrog Oilers 3:5. Hráči Balrogu za vítězství inkasovali prémii 200 tisíc korun.

Na vítězství Balrogu se podílel dvěma brankami Mattias Helgesson a po jedné přidali Andreas Johansson, Daniel Dalbjer a Erik Hasselberg. Za poražené se dvakrát trefil Fredrik Nyth a jednou Henrik Quist.

Souboj nejlepších světových týmů, mistra Švédska a úřadujícího šampióna Poháru mistrů evropských zemí, sledovalo v holešovické aréně 6583 diváků, rekordní návštěva na florbalu v České republice.

Pixbo se našlo až v závěru

Po bezbrankové úvodní části otevřel Balrog skóre v 22. minutě, kdy chybu Dahla potrestal Andreas Johansson. Dahl vzápětí své zaváhání málem napravil, jenže zamířil jen do tyče.

V závěru druhé třetiny zvýšil z brejku Dalbjer a po brankách Helgessona a Hasselberga vedl Balrog devět minut před konce již 4:0. Pixbo zápas zdramatizovalo dvěma Nythovými trefami v přesilovkách a 89 sekund před koncem snížil na rozdíl jediného gólu Quist. V power play ale potvrdil výhru Balrogu Helgesson.

CZECH OPEN
Elitní kategorie mužů - finále
Balrog Oilers - Pixbo Wallenstam 5:3
Třetiny: 0:0, 2:0, 3:3. Branky a nahrávky: 22. A. Johansson (Dalbjer), 39. Dalbjer (Helgesson), 47. Helgesson, 51. Hasselberg (A. Johansson), 60. Helgesson - 54. Nyth (Quist), 55. Nyth (Sköglund), 59. Quist (Sköglund). Vyloučení: 7:1. Využití: 0:2. Diváci: 6583.

Pepino na bronz nedosáhlo

V boji o bronz prohráli florbalisté FBC Ostrava Finnstě IBK 4:5 až po samostatných nájezdech. Finské hvězdy po sobotním vyřazení od Pixba také na penalty nastoupili k zápasu na 2x20 minut jen s jedním hráčem na střídání a tentokrát v rozstřelu uspěli.

Pepino sice vedlo díky rychlým brankám Kyselého a Daniše 2:0, ale Finnsta stav otočila. Ostravané pak dvakrát dotáhli ztrátu a Skácel si tři minuty před koncem vynutil nájezdy. Při nich byl ze strany českého vicemistra úspěšný jen reprezentant Ostřanský, zatímco za Finy skórovali Helme a Strömsten.

CZECH OPEN - o 3. místo
FBC Pepino Ostrava - Finnsta IBK 4:5 po sam. nájezdech (2:2)
Branky: 10. a 24. Daniš, 10. Kyselý, 38. Skácel - 14. a 32. Halme, 11. Purmonen, 21. Ahola, rozhodující nájezd Strömsten.

Hráčky Tatranu triumfovaly podruhé

Podruhé v historii se radovaly z vítězství na Czech Open florbalistky Tatranu Střešovice. Ve finále 12. ročníku porazily finský tým Tapanilan Erä 1:0 díky brance Petry Valjentové již z 18. sekundy utkání.

"Máme za sebou fyzickou přípravu, takže jsme turnaj braly spíše jako přípravu na sezónu. Pro náš mladý tým je vítězství velký úspěch. Během turnaje jsme neměly nejmenší potíže, pouze jsou holky ještě někdy nervózní," řekla trenérka Tatranu Markéta Štéglová. Omlazený kádr Střešovic navázal na triumf z roku 1997.

Na třetí místo dosáhly úřadující české mistryně FBC Liberec, které zvítězily v duelu o bronz nad finským EVVK 4:0.