Rubriky:

Ostatní sporty

Jiráskovi a Železnému nikdo nekonkuruje

7. prosince 2004 16:54 - PRAHA

O funkci předsedy Českého olympijského výboru se v pondělí utkají dosavadní předseda Milan Jirásek a trojnásobný olympijský šampión v hodu oštěpem Jan Železný. Ti zůstali jedinými kandidáty. Do pondělní uzávěrky nepřišel do sídla ČOV žádný nový návrh. Volby se uskuteční 11. ledna příštího roku.

 

PRÁVO

Znovu kandidovat budou i tři dosavadní místopředsedové a jeden z nich, dlouholetý hokejový funkcionář Josef Dovalil, nemá v boji o křeslo místopředsedy pro olympismus žádného konkurenta. František Dvořák se o místo místopředsedy pro sport utká s bývalým šéfem armádního sportu Tomášem Hluštíkem.

Kdo se podle vás stane předsedou ČOV?
Hlasujte v anketě na konci článku!

O funkci místopředsedy pro ekonomiku jsou dokonce tři uchazeči - Karel Bauer, který ji zastává dosud, bývalý basketbalista Jiří Zedníček a Ivan Ivančo, jehož navrhl sportovní spolek Orel.

Na devatenáct míst ve výkonném výboru je celkem čtyřicet kandidátů. O návrat se chce pokusit například člen výkonného výboru Evropské volejbalové konfederace Jan Hronek. Mezi novými jmény jsou i nedávno zvolený předseda hokejového svazu Vratislav Kulhánek nebo předseda fotbalové disciplinárky Alexander Károlyi.

Kvůli jeho nominaci vznikla ve výkonném výboru ČMFS roztržka, neboť část vedení prosazovala bývalého náměstka ministra školství Ladislava Malého. I on se nakonec o místo v ČOV bude ucházet. Navrhl ho totiž svaz juda, jehož prostřednictvím se kdysi do výkonného výboru dostal i místopředseda ČMFS Jaroslav Vacek, jeden z těch, kteří Malého prosazovali, ale byli přehlasováni.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty