Rubriky:

Ostatní sporty

Baseballistům vstup do ME nevyšel, prohráli vysoko se Španěly

7. července 2005 20:56 - BLANSKO

Českým baseballistům se nevydařil vstup do mistrovství Evropy, které se premiérově hraje na území České republiky. Reprezentanti se ve čtvrtečním zahajovacím utkání turnaje v Blansku neprosadili v útoku a prohráli se Španělskem vysoko 1:10.

Češi se sice ujali ve druhé směně jednobodového vedení, ale jejich další útočné snažení vyšlo vniveč. V zbylém průběhu jen výjimečně odpálili a do tlaku se nedostali. Měli o polovinu méně odpalů než soupeři. "Na pálce jsme chtěli moc, pak jsme se utli a už se nedostali nahoru," řekl asistent trenéra Aleš Navrátil.

Španělé rozhodli o svém vítězství ve dvou směnách. Zápas otočili v třemi body ve třetí směně, v které si vybral slabší chvilku nejlepší český nadhazovač Petr Pacas. "S takhle malou strike zónou už jsem se dlouho nesetkal," řekl Pacas směrem k hlavnímu rozhodčímu utkání, kterým by Ital Marco Screti.

"Nadhazovači neměli úplně svůj den, aby udrželi jejich pálkaře a do toho se svezla spíš mentální než herní chyba," řekl Navrátil ke zbytku duelu. V šesté směně Pacase nahradil Petr Minařík, ale o směnu později Češi definitivně ztratili naději na obrat. Minařík umožnil jeden bod a trenérům nevyšlo střídání, protože Pavla Budského Španělé "rozpálili" a doběhli pro šest bodů. "Jejich pálkařská síla byla větší," řekl Budský.

První metař Michal Kočí si nedělal z porážky těžkou hlavu. "Byli prostě lepší. Vezmeme si z toho to, abychom se příště vyvarovali chyb a jdeme dál," řekl Kočí. Češi prohráli se Španělskem i předloni ve čtvrtfinále mistrovství Evropy. "Máme jim co vracet, ale teď se nám to moc nepovedlo," uvedl Kočí.

Na výhře Španělů se podílel i americký kouč Jim Jones, který dříve dlouhá léta vedl českou reprezentaci. "Zná nás jak svoje boty a porazil nás dřív i se slabším týmem," řekl Budský.

K druhému utkání skupiny B český výběr nastoupí v sobotu v Olomouci od 15:00 z pozice favorita proti Ukrajině. "Nadhazovat bude Jan Homolka," prozradil hlavní kouč Rick Jacques.

ME v baseballu
Skupina B
Česko - Španělsko 1:10.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní sporty

Filtr článků - Ostatní sporty