Frintová obhájila stříbro na MS triatlonistek do 23 let

GAMAGORI

Triatlonistka Vendula Frintová obhájila stříbrnou medaili na mistrovství světa v kategorii do 23 let. Lepší než česká závodnice byla v sobotu v japonském Gamagori jen Novozélanďanka Andrea Hewittová, která Frintovou porazila o půl minuty.

Frintová má v 21 letech na kontě už řadu úspěchů včetně evropského titulu v duatlonu. Do závodu odstartovala jako jedna z favoritek a titul vicemistryně světa v třiadvacítce obhájila. Její jediná přemožitelka Hewittová výborně zaplavala a udržela se v čele až do cíle.

Bývalá záchranářka, která absolvovala teprve svůj čtvrtý triatlon, si mohla v závěrečných metrech dovolit zdravit diváky a volně doběhnout do cíle s novozélandskou vlajkou kolem ramen. Za Frintovou zela velká propast, třetí Švýcarka Nicola Spirigová ztratila na českou triatlonistku dvě minuty.

Mezi muži do 23 let získal zlato Američan Jarrod Shoemaker. Elitní kategorie budou o medaile bojovat v neděli. Mezi dospělými bude doplňkově startovat i Frintová.

MS v triatlonu
Muži do 23 let: 1. Shoemaker (USA) 1:52:42, 2. Sapunov (Kaz.) 1:53:06, 3. Boulch (Fr.) 1:53:24, 4. Wild (Švýc.) 1:53:47, 5. Hauss (Fr.) 1:54:09, 6. Tovar (Šp.) 1:54:41, ...34. Jaňour (ČR) 2:00:39.
Ženy do 23 let: 1. Hewittová (N. Zél.) 2:03:08, 2. Frintová (ČR) 2:03:41, 3. Spirigová (Švýc.) 2:05:39, 4. Moffatová (Austr.) 2:05:41, 5. Tremblayová (Kan.) 2:06:26, 6. Stampfliová (Švýc.) 2:06:35.
Juniorky: 1. Monizová (Port.) 1:01:18, 2. Spenceová (N. Zél.) 1:01:39, 3. Sextonová (Austr.) 1:01:44.