Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Pozzato ukončil v sedmatřiceti letech kariéru

18. prosince 2018 13:30 - Řím

Italský cyklista Filippo Pozzato se rozhodl po 19 letech v profesionálním pelotonu ukončit kariéru. Sedmatřicetiletý jezdec, jenž v roce 2006 ovládl klasický závod Milán - San Remo a na kontě má i etapové triumfy na Tour de France a Giru d'Italia, to oznámil v rozhovoru pro list Gazzetta dello Sport.

 

"Rozhodl jsem se už v srpnu po GP Plouay. Rád bych odzávodil i 20. rok mezi profesionály, ale jen na nejvyšší úrovni," řekl Pozzato. "Abyste předvedl nejlepší výkony, musíte mít velkou motivaci. Závodit v roce 2018 v Číně, Koreji a Maroku byla hezká zkušenost, ale pro mne jako pro jezdce to nebylo přesně to, po čem bych toužil," dodal.

Pozzato zahájil kariéru jako nadějný junior ve stáji Mapei v roce 2000. Postupně hájil barvy týmů Fassa Bortolo, Quick-Step, Liquigas, Kaťuša, Farnese Vini a Lampre. Poslední tři roky strávil v kontinentální stáji Wilier-Selle Italia.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.