Cyklokrosař Štybar dojel sedmý v závodě SP v Liévinu

LIÉVIN

Sedmé místo vybojoval český cyklokrosař Zdeněk Štybar v sedmém závodě Světového poháru ve francouzském Liévinu, kde v neděli zvítězil Nizozemec Lars Boom. Druhého Barta Wellense z Belgie zdolal o 16 sekund, třetí dojel domácí Francois Mourey. Další český jezdec Radomír Šimůnek obsadil deváté místo.

Nejhorší výsledek v sezoně zaznamenal lídr světového žebříčku Sven Nijs. Vítěz čtyř letošních závodů Světového poháru dojel mezi dvojicí českých jezdců na osmém místě.

Na stupně vítězů se dostal junior Lubomír Petruš, který skončil druhý. Mezi jezdci do 23 let dominoval podle očekávání Niels Albert z Belgie, z českých cyklistů po náročném týdenním soustředění v Táboře skončil nejlépe Lukáš Klouček na jedenáctém místo.

Velmi dobře si vedl Jiří Polnický, ale dva defekty ho odsunuly až do třetí desítky startovního pole.

Po předchozím poklesu formy o sobě dala znovu vědět Pavla Havlíková, která obsadila sedmé místo.

"Musím být spokojen. Těžká trať našim jezdcům nevyhovovala. Na takových se nám příliš nedaří," řekl ČTK reprezentační trenér Petr Klouček, kterého příjemně překvapil hlavně Šimůnkův výkon. "Špatně odstartoval, navíc měl v nohách sobotní závod a ve skupině pracoval velmi aktivně. V závěru se ukázal v dobrém světle i Štybar," uvedl kouč.

Výsledky:
Muži elite: 1. Boom (Niz.) 1:04:18, 2. Wellens (Belg.) -17, 3. Mourey (Fr.) -47, 4. Vervecken (Belg.) -1:36, 5. Gadret (Fr.) -1:48, 6. Pauwels (Belg.) -1:51, 7. Štybar (ČR) -1:56, 8. Nijs (Belg.) -1:57, 9. Šimůnek (ČR) -1:58, 10. De Knegt (Niz.) -1:59, ...28. Dlask -5:11, 32. Chrobák (oba ČR) -1 kolo.
Muži do 23 let: 1. Albert (Belg.) 53:27, 2. Duval (Fr.) -40, 3. Voss (Něm.) 52, 4. Van Amerongven (Niz.) -1:05, 5. Drucker (Luc.) -2:12, 6. Bourgoin (Fr.) -2:37, ...11. L. Klouček -3:16, 15. Bambula -3:57, 22. Polnický -4:50, 30. Menger -1 kolo, Příhoda (všichni ČR) nedokončil.
Junioři: 1. Jouffroy (Fr.) 42:40, 2. Petruš (ČR) -16, 3. De Bie (Belg.) -33, ...25. Friml -3:45, 26. Adel -3:47, 31. Hník -4:38, 37. Marvan (všichni ČR) -4:58.
Ženy: 1. Kupfernagelová (Něm.) 35:01, 2. Salvetatová -12, 3. Leboucherová (obě Fr.) -1:03, ...7. Havlíková (ČR) -1:44.