Rubriky:

Cyklistika

Závěrečné dvě etapy Kolem SAE byly kvůli koronaviru zrušeny

28. února 2020 08:28 - Dubaj
(Aktualizováno: 28. února 2020 09:51)

Kvůli hrozbě nákazy koronavirem byly zrušeny závěrečné dvě etapy cyklistického závodu Kolem Spojených arabských emirátů. Dva italští členové doprovodu měli pozitivní test na virus. Vítězem bude pravděpodobně vyhlášen Brit Adam Yates, který byl po pěti etapách v čele průběžného pořadí.

 

Fabio Ferrari, ČTK/AP

Policie ve čtvrtek večer uzavřela hotel Crowne Royal Plaza v Abú Zabí a všichni jezdci, členové doprovodu i novináři jej nesmějí opustit, dokud se nepodrobí zdravotním testům. Je mezi nimi i český závodník Jan Hirt, jenž byl na průběžném 62. místě.

"Je škoda, že byl závod zrušen, ale zdraví je na prvním místě," řekl čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome, který se představil v pelotonu osm měsíců po těžkém pádu a vážném zranění. "Všichni zůstáváme na hotelu a čekáme na testy. Doufám, že ti, co se nakazili, se brzy uzdraví a že nebudou další pozitivní případy," dodala britská hvězda.

Celá situace by mohla narušit i mistrovství světa v dráhové cyklistice, které začalo ve středu v Berlíně. Michael Mörköv totiž po středeční etapě odjel z Emirátů do německé metropole a připojil se k dánské reprezentaci, v jejíž barvách měl startovat v nedělním bodovacím závodě dvojic.

Dánský svaz ale dnes oznámil, že Mörköv v Berlíně nesmí opustit hotelový pokoj, dokud nebudou známé výsledky testu. Ty by měl čtyřiatřicetiletý mistr světa i Evropy v bodovacím závodě dvojic podle informací svazu podstoupit co nejdříve.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.