Rubriky:

Cyklistika

Devět českých cyklistů pojede na dráhové MS do Manchesteru

19. března 2008 13:49 - PRAHA

Devět reprezentantů nominoval Český svaz cyklistiky na světový dráhový šampionát. Ten se uskuteční od 26. do 30. března opět po osmi letech v Manchesteru, kde v roce 2000 vybojoval Pavel Buráň bronzovou medaili v keirinu.

V Anglii budou české barvy hájit Jarmila Machačová, Lada Kozlíková a sedmička mužů. Ve stíhačských disciplínách Milan Kadlec, Petr Lazar, Alois Kaňkovský a Martin Bláha, ve sprinterských Adam Ptáčník, Denis Špička a Tomáš Bábek.

Nejvytíženější budou Ptáčník s Bábkem, kteří budou na startu tří disciplín. Spolu se Špičkou pojedou týmový sprint, Ptáčník k tomu ještě keirin a sprint jednotlivců, Bábek se nominoval do sprintu a závodu na 1 km s pevným startem.

Špička pojede i keirin, dva starty čekají také Kaňkovského, který bude v omniu obhajovat titul a spolu s Lazarem bronz v bodovacím závodě dvojic. Kadlec pojede bodovačku a Bláha scratch.

Machačová bude v bodovacím závodě potvrzovat druhé místo z konečného pořadí Světového poháru a pojede i scratch, Kozlíkovou čeká stíhací závod na 3 km.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika