Novou královnou stíhacích cyklistických disciplín je Romerová

MANCHESTER

Cyklistické stíhačské disciplíny mají novou královnu Rebeku Romerovou z Británie. Na světovém šampionátu v Manchesteru dominovala už ve čtvrtek v individuálním závodě a v pátek spolu s Wendy Houvenaghelovou a Joannou Rowsellovou získala titul i v závodě družstev. Ten měl v programu světových šampionátů premiéru.

Romerová se přitom cyklistice věnuje pouze tři roky, předtím byla úspěšná ve zcela jiném sportu - veslování. V roce 2000 se s veslem v ruce stala mistryní světa do 23 let, na olympijských hrách 2004 v Aténách byla členkou párové čtyřky, která vybojovala stříbro a ještě o rok později se stala v této disciplíně mistryní světa.

Teprve poté přesedlala na kolo a svoji všestrannost naplno demonstrovala na letošním šampionátu. Před rokem v Palmě de Mallorka ještě podlehla ve finále Američance Sarah Hammerové, v letošní odvetě jí už nedala šanci a vyhrála s převahou stejně jako se svými kolegyněmi ve finále družstev proti Ukrajině.