Bělorus Sivcov vyhrál etapový závod Kolem Georgie

ATLANTA

Běloruský cyklista Konstantin Sivcov ze stáje High Road vyhrál sedmietapový závod Kolem Georgie v USA. V celkovém pořadí porazil o čtyři sekundy Australana Trenta Lowa a o dalších deset domácího favorita Leviho Leipheimera.

Triumf pětadvacetiletému cyklistovi vynesla především sobotní předposlední etapa, kterou vyhrál s náskokem deseti sekund. "Je to především důležité vítězství pro tým, pro mě tak důležité není," nechal se slyšet bývalý mistr světa kategorie do 23 let.

V poslední etapě už dojel peloton do cíle společně a v závěrečném spurtu se radoval Sivcovův týmový kolega Novozélanďan Gregory Henderson.

Konečné výsledky:
1. Sivcov (Běl.) 22:44:44, 2. Lowe (Austr.) -4, 3. Leipheimer (USA) -14, 4. Colom -1:02, 5. Cuesta -1:11, 6. Sevilla (všichni Šp.) -1:25.