Horáková vyhrála závod SP ve fourcrossu, Prokop byl čtvrtý

FORT WILLIAM

Cyklistka Jana Horáková v sobotu vyhrála třetí závod Světového poháru ve fourcrossu. Ve skotském Fort Williamu uspěli i další čeští zástupci: Michal Prokop obsadil čtvrté místo, Romana Labounková skončila po vítězství v malém finále celkově pátá.

Mezi muži zvítězil Jarred Graves z Austrálie, SP celkově vede německý jezdec Guido Tschugg. Tomáš Slavík je devátý, hned za ním je Kamil Tatarkovič a Prokopovi, který v pátek absolvoval teprve první start, patří dvanácté místo.

Mezi ženami vede Anneke Beertenová z Nizozemska, která ve Fort Williamu skončila třetí. Horáková je celkově v SP druhá.

SP ve fourcrossu
Muži: 1. Graves (Austr.), 2. Wichman (Švýc.), 3. D. Atherton (Brit.), 4. Prokop, ...11. Slavík, 43. Tatarkovič (všichni ČR).
Pořadí SP po třech závodech: 1. Tschugg (Něm.) 450 bodů, 2. D. Atherton 400, 3. Lara (Šp.) 360, ...9. Slavík 150, 10. Tatarkovič 140, 12. Prokop 120.
Ženy: 1. Horáková (ČR), 2. Seydouxová (Švýc.), 3. Beertenová (Niz.), 4. Buhlová (USA), 5. Labounková (ČR).
Pořadí SP po třech závodech: 1. Beertenová 600, 2. Horáková 250, 3. Molciková (Rak.) 250, ...9. Labounková 60.