Němec John se stal vítězem 65. ročníku cyklistického Framaru

mecký dráhový cyklista Mathias John se stal vítězem 65. ročníku mezinárodních sprinterských závodů Framar. V Praze na betonovém oválu na Třebešíně ve středu nenašel přemožitele a všechny čtyři jízdy vyhrál. Druhý skončil jeho krajan Michael Siedenbecher a třetí byl Adam Ptáčník, který se jako jediný domácí jezdec dostal do finálové devítky. Startovalo 20 dráhařů z pěti zemí.

Zkušený třicetiletý John, účastník několika světových šampionátů, byl nejrychlejší v kvalifikaci na letmých 200 metrů. Dosáhl času 10,527 sekundy, druhý Ptáčník zajel 10,636. Jen těsně unikl start v hlavním závodu dalšímu českému olympionikovi Tomáši Bábkovi, který skončil na druhém nepostupovém místě.

Ve vloženém závodě v keirinu si vedl nejlépe další německý dráhař Michael Spies, jenž vyhrál před českým jezdcem Denisem Špičkou a Polákem Pawlem Kosciechou.