Valverde vyhrál druhou etapu a vede Vueltu

GRANADA

Jeden z favoritů Alejandro Valverde vyhrál druhou etapu cyklistické Vuelty a ujal se vedení v průběžném pořadí. Letošní španělský šampion porazil v závěrečném finiši italské soupeře Davideho Rebellina a Alessandra Ballana.

Osmadvacetiletý Valverde vybojoval na trase z Granady do Jaénu dlouhé 167 kilometrů své páté etapové vítězství na Vueltě. Ze zlatého trikotu vedoucího jezdce vysvlékl Itala Filippa Pozzata, který v sobotu vyhrál s týmem Liquigas úvodní časovku družstev. Stejně zahajoval Valverde i letošní Tour de France, kde mu vydržel trikot lídra pouze dva dny.

V závěru mu nahrávalo nejednotné pole spurtérů, pochvaloval si také pomoc svého týmu. "Pracovali skvěle, především Joaquím Rodríguez. Ten ostatní potrestal. Pomohly mi také zkušenosti z Tour," dodal dnešní vítěz. Na Vueltě dostávají na rozdíl od Tour nejlepší jezdci v cíli bonifikační sekundy, díky nimž vede průběžné pořadí.

V pondělí pojedou cyklisté z Jaénu do Cordóby po trase dlouhé 165 km.

Vuelta - 2. etapa (167 km):
1. Valverde (Šp.) 4:23:00, 2. Rebellin, 3. Ballan (oba It.), 4. Van Avermaet (Belg.), 5. Pozzato, 6. Nocentini (oba It.), 7. Zabel (Něm.), 8. Bettini (It.), 9. Gilbert (Belg.), 10. Florencio (Šp.) všichni -2.
Průběžné pořadí: 1. Valverde 4:31:10, 2. Pozzato, 3. Bennati (It.) oba -13, 4. Martinez (Šp.) -15, 5. Landaluze (Šp.), 6. Rebellin oba -19, 7. Ardila (Kol.) -20, 8. Anton, 9. Perez, 10. Astarloza (všichni Šp.) všichni -21.