Rubriky:

Cyklistika

Cyklistický seriál Czech tour bude mít tři závody

14. května 2009 12:46 - PRAHA

Nově vzniklý seriál silničních závodů Czech cycling tour bude mít tři díly. Pro české cyklisty bude znamenat zpestření sezóny, navíc se zajímavou finanční motivací - vítěz seriálu se totiž může těšit na odměnu 100 000 korun, což jsou na domácí poměry velké peníze.

Seriál je rozložen prakticky do celé sezóny. Odstartuje v sobotu 23. května v Olomouci, druhý díl se jede v Hradci Králové 9. července a finálový závod uvidí 30. září Praha.

"Po skončení Závodu míru hledáme cestu, jak domácí závody dostat do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie. I proto se zrodil seriál Czech cycling tour, jehož závody bychom tam časem chtěli dostat," řekl ve čtvrtek novinářům ředitel seriálu René Andrle, ještě do loňska aktivní závodník, který v současné době pracuje jako sportovní manažer profesionálního celku PSK Whirlpool Author.

Na cenách za celkové umístění si jezdci rozdělí 200 000 korun. Druhý v pořadí bude brát 50 000, třetí 30 000 a ještě desátý získá 2000 korun. V jednotlivých závodech obdrží vítězové 20 000, druzí 15 000 a třetí v cíli 10 000 korun. V prvních dvou závodech v Olomouci a v Hradci Králové se bude také bojovat o postup do pražského finále.

"Na Staroměstském náměstí, kde se náš závod jede, může startovat z bezpečnostních důvodů a propustnosti tratě tak maximálně padesát cyklistů. Proto po prvních dvou závodech bude sestaven žebříček, podle nějž bude sestavena startovní listina pro Prahu," řekl ředitel posledního závodu a místopředseda Českého svazu cyklistiky Jan Kopač.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika