Rubriky:

Cyklistika

Armstrong podpořil rakovinou nemocného fotbalistu Hartsona

16. července 2009 16:21 - LONDÝN

Sedminásobný vítěz cyklistické Tour de France Lance Armstrong významně podpořil bývalého fotbalistu Johna Hartsona v jeho boji s rakovinou. Čtyřiatřicetiletý někdejší útočník waleské reprezentace trpí rakovinou varlat, má rovněž nádor na mozku a jeho stav je vážný, ale stabilizovaný. Armstrong se z rakoviny varlat vyléčil a vrátil se do absolutní světové špičky.

Hartson, který v minulosti oblékal dresy Arsenalu, West Hamu United a Celtiku Glasgow, se ve středu podrobil ve městě Swansea operaci. "Moje myšlenky míří k Johnu Hartsonovi. Buď silný, Johne!" napsal Armstrong na sociální internetové síti Twitter. "Přátelé, držte mu palce, myslete na něj a modlete se za něj," vyzval cyklista před dvanáctou etapou Tour de France.

Sedmatřicetiletému Američanovi diagnostikovali rakovinu varlat v roce 1996. Boj s nemocí vyhrál a sedmkrát ovládl Tour de France. Kariéru pak ukončil, ale letos se vrátil a útočí na osmý triumf. Hartson, který oblékl reprezentační dres v 51. zápasech, ukončil kariéru v loňském roce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika