Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Contador bude za Astanu jezdit i v příští sezóně

16. srpna 2009 13:30 - PAŘÍŽ

Vítěz Tour de France Alberto Contador bude i v příštím roce jezdit za stáj Astana. Informoval o tom kazašský tým, přestože bratr a manažer španělského cyklisty Fran nedávno uvedl, že šestadvacetiletý jezdec chce ze stáje odejít ještě před vypršením smlouvy na konci roku 2010.

 

Charles Platiau, Reuters

"Chtěli bychom uvést na pravou míru pár nedorozumění. Alberto Contador za nás bude jezdit i příští rok," citovala mluvčího stáje Rinuse Wagtmanse agentura Reuters. "O jeho přestupu jednat nebudeme a dodržíme stávající kontrakt," dodala Astana, která Contadorovi nabídla prodloužení smlouvy o čtyři roky, ten však odmítl.

Contador začal o odchodu z týmu uvažovat poté, co se vrátil k cyklistice slavný Američan Lance Armstrong a podepsal smlouvu právě s Astanou. Sedminásobný šampion Tour se až v průběhu závodu podřídil týmové hierarchii a uznal šestadvacetiletého Španěla za lídra stáje. Contador nakonec suverénně navázal na svůj triumf z roku 2007, zatímco Armstrong, který bude v příští sezóně jezdit v nové stáji RadioShack, skončil třetí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika