Cancellara vyhrál na Vueltě další časovku a opět vede

VALENCIE

Švýcarský cyklista Fabian Cancellara vyhrál v sobotu na Vueltě i druhou časovku a vrátil se do čela průběžného pořadí. František Raboň obsadil na 30 deštivých kilometrech ve Valencii 25. místo, Roman Kreuziger byl třiašedesátý.

Jezdec stáje Saxo Bank Fabian Cancellara během sedmé etapy cyklistické Vuelty

Olympijský vítěz a bývalý mistr světa Cancellara potvrdil svou dominanci v jízdě proti chronometru a zopakoval po týdnu triumf z úvodní etapy v Assenu. V Nizozemsku se časovka jela na motocyklovém okruhu, dnes měla zase společné úseky s trasou Velké ceny Valencie formule jedna.

Osmadvacetiletý Cancellara porazil na rovinaté, ale mokré a nebezpečné trati o 32 sekund Brita Davida Millara, třetí byl o další čtyři sekundy zpět německý mistr světa Bert Grabsch.

Švýcarský člen týmu Saxo Bank převzal zlatý trikot po dvou etapách, kdy jej měl na sobě německý spurtér André Greipel, jenž dnes skončil v poli poražených. Nejbližším Cancellarovým pronásledovatelem je s odstupem 51 sekund Belgičan Tom Boonen.

Z dvojice českých profesionálů se tentokrát dařilo lépe časovkářskému mistru republiky Raboňovi, jenž za vítězem zaostal o půldruhé minuty. Kreuziger, který plánoval jet dnešní etapu volně, ztratil o minutu víc a celkově je na 58. místě. Raboňovi patří 177. pozice.

Kreuziger chtěl při časovce především šetřit síly a neriskovat. "Odjel jsem to v poklidu. Pršelo, bylo to hodně kluzké a rozhodně nemůžu říct, že bych tu časovku jel na krev. Možná jsem se pořádně zmáčknul jen prvních deset kilometrů. Snad jsem pošetřil síly do dalších dní, v horách je budu potřebovat," uvedl na svém webu Kreuziger.

Nedělní 8. etapa nejspíš opět zamíchá celkovým pořadím. Jezdce čeká letos poprvé na Vueltě konec na kopci v Alto de Aitana.

Vuelta, cyklistický etapový závod - 7. etapa (časovka 30 km):
1. Cancellara (Švýc.) 36:41, 2. Millar (Brit.) -32, 3. Grabsch (Něm.) -36, 4. Herrero (Šp.) -40, 5. Kirijenka (Běl.) -46, 6. S. Sánchez (Šp.) -47, 7. Danielson (USA) -50, 8. Riblon (Fr.) -53, 9. Boom (Niz.) -59, 10. Evans (Austr.) -1:02, ...25. Raboň -1:31, 63. Kreuziger (oba ČR) -2:31.
Průběžné pořadí:
1. Cancellara 24:58:12, 2. Boonen (Belg.) -51, 3. Herrero (Šp.) -59, 4. Bennati (It.) -1:03, 5. Kirijenka -1:08, 6. Evans -1:12, 7. Valverde (Šp.) -1:14, 8. Danielson -1:19, 9. S. Sánchez, 10. Millar oba -1:20, ...58. Kreuziger -3:25, 177. Raboň -22:14.