Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Priamo dostal čtyřletý distanc za dodávání dopingu

12. listopadu 2009 13:37 - LAUSANNE

Čtyřletým zákazem činnosti byl potrestán italský cyklista Matteo Priamo za to, že dodával doping svému týmovému kolegovi. Distanc mu vyprší v únoru roku 2013.

Priama označil za dodavatele zakázané hormonální látky CERA Emanuele Sella, který s ním závodil za stáj CSF Group Navigare. Díky spolupráci při vyšetřování případu z loňského roku dostal Sella nižší trest na jeden rok.

Sedmadvacetiletého Priama původně antidopingová komise Italského olympijského výboru zprostila obvinění pro nedostatek důkazů. Mezinárodní sportovní arbitráž v Lausanne však dnes rozhodla, že cyklistova vina byla uspokojivě prokázána.

Největším Priamovým úspěchem v kariéře je vítězství na jedné etapě v loňském Giro d'Italia, kde Sella zvítězil hned třikrát a stal se nejlepším vrchařem. Z dopingu byli postupně usvědčeni i další dva italští jezdci, kteří vybojovali etapová vítězství.

Riccardo Ricco, jenž si připsal dvě dílčí prvenství a skončil celkově druhý za Španělem Albertem Contadorem, byl pozitivně testován na látku CERA v průběhu loňské Tour de France. Gabriele Bosisio, který jel jeden den v růžovém trikotu lídra, měl v září při tréninku pozitivní test na EPO.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika