Rubriky:

Cyklistika

Živě

V rámci antidopingové razie v Lampre vyšetřují 35 lidí

7. dubna 2010 13:43 - ŘÍM

Italský cyklistický tým Lampre se ocitl v centru pozornosti antidopingových vyšetřovatelů. Poté, co byly o víkendu prohledány domy jezdců Alessandra Petacchiho a Lorenza Bernucciho, zahájil státní zástupce v Mantově vyšetřování celkem 35 lidí včetně dalších cyklistických profesionálů.

Podle listu Gazzetta dello Sport se vyšetřování točí kolem trenéra koní Guidiho Nigrelliho, jenž je přítelem šéfa Lampre Giuseppeho Saronniho. Spolu s ním se státní zástupce zajímá mimo jiné i o sportovní šéfy týmu Maurizia Piovaniho a Fabrizia Bontempiho, stejně jako o cyklisty včetně bývalého mistra světa Alessandra Ballana a vítěze Gira d'Italia Damiana Cunega.

Nigrelliho policie už dlouhá léta podezřívá z distribuce zakázaných látek z jeho laboratoře. Poprvé byl vyšetřován už v roce 1999, poté co ho jeden z cyklistů označil za dodavatele zakázané látky EPO. Měl také kontakty s litevským cyklistou Raimondasem Rumšasem, jehož manželku Editu zadržela policie v poslední den Tour de France 2002 s autem plným EPO, anabolik a stimulantů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika