Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger vykročil za obhajobou Kolem Romandie osmým místem

27. dubna 2010 20:22 - LAUSANNE

Český cyklista Roman Kreuziger vykročil za obhajobou celkového triumfu v závodě Kolem Romandie osmým místem. Jeho krajan a vítěz loňského prologu František Raboň v úterý v Lausanne obsadil 19. místo.

 

Denis Balibouse, Reuters

Vyhrál Ital Marco Pinotti, který 4,3 km dlouhou trať zvládl v čase pět minut a 17 vteřin. Postaral se tak o třetí triumf stáje HTC Columbia v úvodním prologu Kolem Romandie za sebou. Loni vyhrál Raboň, v roce 2008 Mark Cavendish.

Kreuziger, který před rokem zahájil švýcarský závod pátým místem, za ním zaostal o sedm vteřin. Umístění a přijatelné ztráty si cenil s ohledem na to, že jej sužovaly žaludeční potíže po nedělním závodě Lutych-Bastogne-Lutych.

"Přál jsem si, abych moc neztratil, což se povedlo," konstatoval Kreuziger na svém webu. "Na to, jak jsem se cítil v neděli po Lutychu, to ještě dopadlo dobře. Chytaly mě křeče do břicha a měl jsem náběhy na zvracení. Včera jsem se v rámci možností dospal, ale pořád jsem se necítil ideálně. Věděl jsem, že prolog bude spíš boj," prozradil Kreuziger.

Raboň byl o další dvě vteřiny pomalejší. Pro druhé místo si v Lausanne dojel Kreuzigrův kolega z týmu Liquigas Slovák Peter Sagan. "Škoda, že nevyhrál, bylo to o kousek. Ale teď přijdou dvě takové zvlněné etapy, ve kterých by se mohl prosadit ve spurtu a jít do žluťáku. Já se pokusím co nejvíc šetřit, abych byl v pohodě na čtvrteční časovku," uvedl Kreuziger.

Cyklistický etapový závod Kolem Romandie - prolog (4,3 km):
1. Pinotti (It.) 5:17, 2. Sagan (SR) -1, 3. Roy (Fr.), 4. Rogers (Austr.) oba -4, 5. Flens (Niz.) -5, 6. Moreau (Fr.) -6, ...8. Kreuziger -7, 19. Raboň (oba ČR) -9.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika