Rubriky:

Cyklistika

Slovák Sagan vyhrál v Kalifornii druhou etapu za sebou

22. května 2010 11:03 - BIG BEAR LAKE

Slovenský cyklista Peter Sagan vyhrál na závodu Kolem Kalifornie druhou etapu za sebou. Dvacetiletý člen stáje Liquigas byl nejrychlejší ve čtvrtečním hromadném spurtu i při pátečním dojezdu po 218 kilometrech do Big Bear Lake.

 

Lionel Cironneau, ČTK/AP

V čele průběžného pořadí zůstal Australan Michael Rogers, Sagan se s odstupem devíti sekund posunul už na třetí místo před trojnásobného vítěze kalifornského závodu Leviho Leipheimera. V sobotu se v Los Angeles pojede časovka na 34 kilometrů, závod vyvrcholí závěrečnou etapou v neděli.

Sagan se prosadil i v náročné horské etapě, v jejímž závěru o prvenství usilovala dvacetičlenná skupina. "Mám druhé vítězství, navíc proti výborným vrchařům, to je samozřejmě skvělé. Ale v tak dlouhé časovce to bude hodně těžké," prohlásil před sedmou etapou.

Mladého slovenského jezdce ocenil po královské etapě i Rogers. "Když jsem ho viděl na vrcholu posledního stoupání, bylo mi jasné, že my ostatní budeme bojovat jen o druhé místo," dodal vedoucí závodník.

Cyklistický etapový závod Kolem Kalifornie - 6. etapa (214 km):
1. Sagan (SR) 6:07:08, 2. Sutherland, 3. Rogers (oba Austr.), 4. Leipheimer (USA), 5. Hesjedal (Kan.), 6. Zajicek (USA) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Rogers 29:04:03, 2. Zabriskie (USA) -4, 3. Sagan -9, 4. Leipheimer -14, 5. Sutherland -29, 6. De Maar (Niz.) -32.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika