Dostál zvítězil na šampionátu dráhových cyklistů v omniu

Očekávaným triumfem dráhových cyklistů Dukly Praha skončila první disciplína na domácím šampionátu. Z titulu v omniu se radoval letošní mistr Evropy Jan Dostál, v hale v Praze-Motole jej na stupně vítězů doprovodili Martin Bláha a Jan Kadúch.

Dostál vedl již po prvním dnu, kdy vyhrál závod na 200 metrů s letmým startem i vylučovací závod a v bodovacím závodu skončil druhý. Dnes přidal vítězství ve scratchi a v závodu na kilometr s pevným startem, ve stíhacím závodu na 4 km skončil třetí.

Konkuroval mu pouze Bláha, který před závěrečným závodem na Dostála ztrácel pouze jeden bod. Kilometr ale zvládl až ve čtvrtém čase a musel se spokojit se stříbrem.